War in UkraineUp-to-date information on our Facebook page - https://www.facebook.com/Falangeoriental

Nuestros Principios del Nacional-Justisialismo Сristiano >>>

¡Una nación es lo mejor en que se convierte un pueblo!
¡El nacionalismo es la forma más elevada de patriotismo de un pueblo unido en un solo estado!
¡Nacionalismo es imposible sin justicia social!
¡La justicia social es imposible sin un nacionalismo cristiano!
¡Nuestra hermosa herencia y nuestro excelente futuro son las dos bases de nuestro presente constructivo!
¡La dignidad humana, los derechos humanos y la libertad humana solo son posibles en el estado nacional de justicia social!
¡La democracia es la participación de los ciudadanos en su destino común! ¡Y la capacidad de protegerla!
¡Por la libertad, la dignidad y la democracia!
¡Por el honor de la familia, el trabajo bendito y la patria sagrada!
¡Y que Dios, la Virgen María y todos los santos de la Iglesia cristiana nos ayuden en esto!
Jefe Supremo de la Falange Oriental de las Juntas Ofensivas Social Cristianos (FO de las J.O.S.C.)
***
Нация - это то лучшее, чем становится народ!
Национализм - это высшая форма патриотизма народа, объединенного в единое государство!
Невозможен национализм без социальной справедливости!
Социальная справедливость невозможна без христианского национализма!
Наше прекрасное наследие и наше превосходное будущее - две основы нашего конструктивного настоящего!
Человеческое достоинство, права человека и свобода человека возможны только в национальном государстве социальной справедливости!
Демократия - это соучастие граждан в своей общей судьбе! И способность её защищать!
За свободу, достоинство и демократию!
За честь семьи, благословенный труд и священное Отечество!
И да поможет нам в этом Бог, Дева Мария и все святые христианской церкви!
Верховный вождь Восточной Фаланги Хунт Социал-Христианского Наступления (FO of J.O.S.C.)

18 апр. 2023 г.

Микола Бандрівський: Гуцул в УПА

Гуцул в УПА - ставний, вольовий і рішучий.  За таким легінем не в одної гуцулки серце тьохкало...

На цій світлині ви бачите гуцула Дмитра Білінчука родом зі села Ільці що поблизу Жаб’є (нині - Верховинський район Івано-Франківської області). У травні 1941 року майже усю родину Білінчуків НКВДисти виселили у Красноярський край із приміткою як "классово чуждый элемент" (бо вони мали двох корів, коня, трьох свиней і 40 овець, що на думку більшовицьких посіпак було ознакою куркульства).

Після того, як 30 червня 1941 року радянські військові підрозділи відійшли зі Жаб’є, Дмитро Білінчук вернувся до своєї хати, але... там вже була розквартирована німецька поліція. Почавши з’ясовувати стосунки з командиром тих поліцаїв, Дмитро Білінчук випадково того забив. І, звісно, втік. Одразу його (Білінчука) німці оголосили у розшук... 

Тоді Дмитро щоб не сидіти без діла, зібрав довкола себе "бригаду" кістяк якої становили місцеві гуцули але були також і дезертири-червоноармійці. І от, ці новітні опришки заповзялися пускати кров збирачам так званих контингентів (цим терміном німці називали продукти, які силоміць відбирали у гуцулів). Отак, майже два роки та ватага шерстила німецьких окупантів, не даючи їм спокою ні вдень, ні вночі.

Так тривало до того моменту, поки один з провідників УПА-Захід запропонував Дмитру Білінчуку "зав’язати" з тим опришківством і вступити до підстаршинської школи УПА. За якийсь час наш герой вже командував упівською сотнею і успішно громив окупантів аж до свого арешту 24 травня 1952 року.

І, наостанок: як і кожен чоловік, Дмитро Білінчук мав свого бзіка - несамовито любив фотографувати. Свій перший фотоапарат Zeiss Ikon він "конфіскував" у шуц-поліцая зі села Соколівка поблизу Косова ще у 1943 році. Швидко і блискуче опанувавши науку фотографії, Дмитро Білінчук фактично став повстанським фотолітописцем. Хоча, мав Дмитро й одну ваду: сам любив "влізти у кадр". І тому на сьогодні відомо понад 120 світлин із повсякденного життя упівців, серед яких бачимо і нашого Дмитра Білінчука. До речі, коли у травні 1952 року його заарештували, то у нього "...изъяли фотоаппарат иностранной марки Zeiss Ikon" (це був той самий фотоапарат, який Білінчук реквізував у німецького поліцая із Соколівки).

Ну, і на завершення: схоплений МГБістами, Дмитро Білінчук переніс страшні муки і катування, був етапований до Києва і 8 квітня 1953 року був розстріляний у Лук’янівській тюрмі.

Ще раз погляньмо на обличчя і постать Дмитра Білінчука на цих світлинах. Мабуть, у багатьох гуцулок серце мліє, дивлячись на цього легіня... Ставний, вольовий, рішучий - саме таким і є викристалізуваний у наших горах тип карпатського українця. 

А тепер - на хвильку - пригадаймо собі фізіономії тих "визволителів" які у 1939 році зайшли на Західну Україну і з нащадками яких  ми зараз маємо "приємність" співмешкати у багатоквартирних будинках, ходити до одних і тих самих магазинів чи виступати з ними у спільних проектах... Висновок від такого порівняння лише один: це як два різних світи і разом їм ніколи не зійтися...


Дмитро Білінчук зі своєю дружиною ‒ Анною Ринзак:


 брати Білінчуки: ліворуч - Дмитро, праворуч ‒ Василь

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Традиция - Революция - Интеграция

Вы, Старшие, позвавшие меня на путь труда, примите мое умение и желание, примите мой труд и учите меня среди дня и среди ночи. Дайте мне руку помощи, ибо труден путь. Я пойду за вами!

Наши корни
: Белое Дело (РОВС / РОА - НТС / ВСХСОН), Интегральный национализм (УВО / УПА - ОУН / УНСО), Фалангизм (FET y de las JONS / FN), Консервативная революция (AF / MSI / AN / ELP / PyL)
Наше сегодня: Солидаризм - Традиционализм - Национальная Революция
Наше будущее: Археократия - Энархизм - Интеграция
Восточная Фаланга - независимая исследовательская и консалтинговая группа, целью которой является изучение философии, геополитики, политологии, этнологии, религиоведения, искусства и литературы на принципах философии традиционализма. Исследования осуществляются в границах закона, базируясь на принципах свободы слова, плюрализма мнений, права на свободный доступ к информации и на научной методологии. Сайт не размещает материалы пропаганды национальной или социальной вражды, экстремизма, радикализма, тоталитаризма, призывов к нарушению действующего законодательства. Все материалы представляются на дискуссионной основе.

Східна Фаланга
- незалежна дослідницька та консалтингова група, що ставить на меті студії філософії, геополітики, політології, етнології, релігієзнавства, мистецтва й літератури на базі філософії традиціоналізму. Дослідження здійснюються в рамках закону, базуючись на принципах свободи слова, плюралізму, права на вільний доступ до інформації та на науковій методології. Сайт не містить пропаганди національної чи суспільної ворожнечі, екстремізму, радикалізму, тоталітаризму, порушення діючого законодавства. Всі матеріали публікуються на дискусійній основі.

CC

Если не указано иного, материалы журнала публикуются по лицензии Creative Commons BY NC SA 3.0

Эта лицензия позволяет другим перерабатывать, исправлять и развивать произведение на некоммерческой основе, до тех пор пока они упоминают оригинальное авторство и лицензируют производные работы на аналогичных лицензионных условиях. Пользователи могут не только получать и распространять произведение на условиях, идентичных данной лицензии («by-nc-sa»), но и переводить, создавать иные производные работы, основанные на этом произведении. Все новые произведения, основанные на этом, будут иметь одни и те же лицензии, поэтому все производные работы также будут носить некоммерческий характер.