Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Традиция - Революция - Интеграция

Вы, Старшие, позвавшие меня на путь труда, примите мое умение и желание, примите мой труд и учите меня среди дня и среди ночи. Дайте мне руку помощи, ибо труден путь. Я пойду за вами!

Наши корни
: Белое Дело (РОВС / РОА - НТС / ВСХСОН), Интегральный национализм (УВО / УПА - ОУН / УНСО), Фалангизм (FET y de las JONS / FN), Консервативная революция (AF / MSI / AN / ELP / PyL)
Наше сегодня: Солидаризм - Традиционализм - Национальная Революция
Наше будущее: Археократия - Энархизм - Интеграция

10 июн. 2021 г.

Сергій Чаплигін: Ніколас Гомес Давіла. «Істини не відносні. Відносні думки про істину»

Видатний  колумбійський філософ-консерватор Ніколас Гомес Давіла (1913-1994 рр.), критик сучасної західної цивілізації з різко антиліберальних, право-католицьких позицій, який визначав себе як «справжнього реакціонера».

Чим же нам може бути цікавим цей маловідомий аристократ, католик, мислитель, провокатор, поліглот, бібліофіл, мораліст та прихильник  старої, домодерної Європи?

Це його афоризми (чи як він їх називав «схолії»)- незвична форма та неперевершена робота у вигляді коротких та гострих приміток, фрагментарних замітках та виносках, яких об’єднує руйнівний антимодерністський пафос, що неминуче вимагає порівняння з французькими моралістами XVII століття, Ріваролем, Доносо Кортесом, Шопенгауером, Ніцше…

Його біографію можна передати одним реченням: він провів дитинство та юність у Франції, потім повернувся до свого рідного міста Богота, побудував будинок і завдяки спадковому багатству витратив решту свого життя у читанні, письмі та роздумах, у колі своєї родини й кількох друзів та серед десятків тисяч томів його дорогоцінної бібліотеки.

Його спадщина привернула до себе увагу лише в останні роки життя мислителя.

Але він і після смерті шукає своїх читачів і критиків, зокрема українських.

Дещо з його афоризмів:

- Життя - це щоденна боротьба з власною дурістю.

- Якщо в понятті Батьківщини немає місця для святинь і предківських могил, якщо вона стає лише  «сумою інтересів», то патріотизм у стосунку до неї - ганебний.

- Перший крок мудрості - визнати з добрим гумором, що наші ідеї нікого не повинні цікавити.

- Проблеми не вирішуються, вони просто виходять з моди.

- Кожен має право бути дурним, але не вимагати, щоб ми поклонялися їхній дурості

- Суспільство майбутнього: рабство без господарів.

- Помираюче суспільство накопичує закони, як хворий ліки.

- Ідіотські ідеї безсмертні, кожне покоління відкриває їх заново.

- Життя - це майстерня ієрархій. Лише смерть - це демократ.

- Найпоширеніший самогубство в наш час - стріляти собі в душу.

- Чоловіки менш рівні, ніж кажуть, і більше, ніж думають.

- Той, хто вважає себе оригінальним, лише необізнаний.

- Бути цивілізованим - це мати можливість критикувати те, у що ми віримо, не перестаючи в це вірити.

- Письменник, який не катував своїх речень, катує читача.

- У століття, коли рекламні засоби масової інформації поширюють нескінченну нісенітницю, освічена людина визначається не тим, що вона знає, а тим, що вона ігнорує.

- Культурна людина - це та, для якої ніщо не позбавлене інтересу і майже все має значення.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Восточная Фаланга - независимая исследовательская и консалтинговая группа, целью которой является изучение философии, геополитики, политологии, этнологии, религиоведения, искусства и литературы на принципах философии традиционализма. Исследования осуществляются в границах закона, базируясь на принципах свободы слова, плюрализма мнений, права на свободный доступ к информации и на научной методологии. Сайт не размещает материалы пропаганды национальной или социальной вражды, экстремизма, радикализма, тоталитаризма, призывов к нарушению действующего законодательства. Все материалы представляются на дискуссионной основе.

Східна Фаланга
- незалежна дослідницька та консалтингова група, що ставить на меті студії філософії, геополітики, політології, етнології, релігієзнавства, мистецтва й літератури на базі філософії традиціоналізму. Дослідження здійснюються в рамках закону, базуючись на принципах свободи слова, плюралізму, права на вільний доступ до інформації та на науковій методології. Сайт не містить пропаганди національної чи суспільної ворожнечі, екстремізму, радикалізму, тоталітаризму, порушення діючого законодавства. Всі матеріали публікуються на дискусійній основі.

CC

Если не указано иного, материалы журнала публикуются по лицензии Creative Commons BY NC SA 3.0

Эта лицензия позволяет другим перерабатывать, исправлять и развивать произведение на некоммерческой основе, до тех пор пока они упоминают оригинальное авторство и лицензируют производные работы на аналогичных лицензионных условиях. Пользователи могут не только получать и распространять произведение на условиях, идентичных данной лицензии («by-nc-sa»), но и переводить, создавать иные производные работы, основанные на этом произведении. Все новые произведения, основанные на этом, будут иметь одни и те же лицензии, поэтому все производные работы также будут носить некоммерческий характер.

Mesoeurasia

Mesoeurasia
MESOEURASIA: портал этноантропологии, геокультуры и политософии www.mesoeurasia.org

How do you like our website?

>
Рейтинг@Mail.ru