Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Традиция - Революция - Интеграция

Вы, Старшие, позвавшие меня на путь труда, примите мое умение и желание, примите мой труд и учите меня среди дня и среди ночи. Дайте мне руку помощи, ибо труден путь. Я пойду за вами!

Наши корни
: Белое Дело (РОВС / РОА - НТС / ВСХСОН), Интегральный национализм (УВО / УПА - ОУН / УНСО), Фалангизм (FET y de las JONS / FN), Консервативная революция (AF / MSI / AN / ELP / PyL)
Наше сегодня: Солидаризм - Традиционализм - Национальная Революция
Наше будущее: Археократия - Энархизм - Интеграция

16 мар. 2021 г.

Твердження про існування досьє на Шухевича в архівному центрі "Яд Вашем" не відповідає дійсності

З 27 лютого по 2 березня 2008 р. в Ізраїлі перебувала робоча група українських істориків та працівників СБУ. 

Метою поїздки було знайомство з документами про участь Романа Шухевича у каральних акціях проти євреїв влітку 1941 р Про існування цих документів було заявлено директором меморіального комплексу жертв Голокосту Йосифом Лапідом в ефірі радіостанції "Німецька Хвиля". Факт присвоєння звання Героя України одному з лідерів УПА Роману Шухевичу викликав незадоволення їзраїльської сторони, котра наполягала на тому, що Шухевич та батальйон «Нахтігіль» брали участь у вбивстві мирного населення у Львові на початку Другої світової війни. 

За словами голови делегації, історика Володимира В'ятровича українські фахївці зверталися до архівного центру "Яд Вашем" двічі з проханням надати копії документів для вивчення. Хоча під час візиту Віктора Ющенка до Ізраїлю було обіцяно,що Ізраїль готовий пред'явити документальні свідчення, керівництво меморіалу не відповідало на листи істориків протягом двох місяців.Нарешті 

27 лютого до Ізраїлю вирушила робоча група істориків та співробітників СБУ,які займались дослідженням цієї справи. Під час зустрічі з керівництвом "Яд Вашем" 28 лютого було спочатку що ізраїльска сторона не була готова передати документи оскільки вони не були зібрані в окреме досьє. Однак пізніше, голова архівного відділу меморіалу зізнався, що досьє не існує. 

Ізраїльській стороні вдалося представити лише дві папки зі свідченнями на допитах КДБ. Два документа пред'явлені у цих збірках вже були відомі українським історикам і викликали сумніви щодо їх правдивості, оскільки неупередженість даних КДБ піддвавлася критиці багатьма істориками. Інших документів, про які заявив Йосиф Лапід в ефірі радіостанції «Німецька Хвиля», не було знайдено. 

Голова архіву "Яд Вашем" Хаїм Гертнер також зізнався, що Йосиф Лапід є політиком, а не фахівцем у цій галузі, отже його твердження про існування досьє на Шухевича не відповідає дійсності. 

Комментариев нет:

Отправка комментария

Восточная Фаланга - независимая исследовательская и консалтинговая группа, целью которой является изучение философии, геополитики, политологии, этнологии, религиоведения, искусства и литературы на принципах философии традиционализма. Исследования осуществляются в границах закона, базируясь на принципах свободы слова, плюрализма мнений, права на свободный доступ к информации и на научной методологии. Сайт не размещает материалы пропаганды национальной или социальной вражды, экстремизма, радикализма, тоталитаризма, призывов к нарушению действующего законодательства. Все материалы представляются на дискуссионной основе.

Східна Фаланга
- незалежна дослідницька та консалтингова група, що ставить на меті студії філософії, геополітики, політології, етнології, релігієзнавства, мистецтва й літератури на базі філософії традиціоналізму. Дослідження здійснюються в рамках закону, базуючись на принципах свободи слова, плюралізму, права на вільний доступ до інформації та на науковій методології. Сайт не містить пропаганди національної чи суспільної ворожнечі, екстремізму, радикалізму, тоталітаризму, порушення діючого законодавства. Всі матеріали публікуються на дискусійній основі.

CC

Если не указано иного, материалы журнала публикуются по лицензии Creative Commons BY NC SA 3.0

Эта лицензия позволяет другим перерабатывать, исправлять и развивать произведение на некоммерческой основе, до тех пор пока они упоминают оригинальное авторство и лицензируют производные работы на аналогичных лицензионных условиях. Пользователи могут не только получать и распространять произведение на условиях, идентичных данной лицензии («by-nc-sa»), но и переводить, создавать иные производные работы, основанные на этом произведении. Все новые произведения, основанные на этом, будут иметь одни и те же лицензии, поэтому все производные работы также будут носить некоммерческий характер.

Mesoeurasia

Mesoeurasia
MESOEURASIA: портал этноантропологии, геокультуры и политософии www.mesoeurasia.org

How do you like our website?

>
Рейтинг@Mail.ru