Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Традиция - Революция - Интеграция

Вы, Старшие, позвавшие меня на путь труда, примите мое умение и желание, примите мой труд и учите меня среди дня и среди ночи. Дайте мне руку помощи, ибо труден путь. Я пойду за вами!

Наши корни
: Белое Дело (РОВС / РОА - НТС / ВСХСОН), Интегральный национализм (УВО / УПА - ОУН / УНСО), Фалангизм (FET y de las JONS / FN), Консервативная революция (AF / MSI / AN / ELP / PyL)
Наше сегодня: Солидаризм - Традиционализм - Национальная Революция
Наше будущее: Археократия - Энархизм - Интеграция

18 дек. 2012 г.

Сергій Багряний: В Росії може з’явитися Кубанська козача республіка та держава Зелений Клин

В РФ набирають обертів не лише кавказькі сепаратистські рухи.

Росія завжди ставилася до сусідніх країн з позиції політики «подвійних стандартів». Зокрема, це стосується сфери так званого «захисту прав співвітчизників», заради якого Кремль дозволяє собі втручатися у справи сусідів. Особливо від цього потерпає Україна, адже російські політики дуже люблять апелювати до «права на самовизначення» та «захисту прав» російської етнічної меншини, до якої вони чомусь зараховують усіх російськомовних громадян України, в Криму, на Півдні та на Донбасі.

Між тим питанням дотримання хоча б культурних прав етнічних українців в Росії, яких є близько 2 млн., в Кремлі не переймаються – закривають українські бібліотеки, україномовні видання, школи, переслідують українську мову та церкву. В окремих регіонах українську мову видають за діалект російської, наприклад, на Кубані нашу мову офіційно іменують кубанською балачкою – діалектом «великого і могутнього».
Всі національні рухи чи навіть просто культурні товариства неросійських народів в РФ прийнято іменувати сепаратистськими. Хоча в той же час проросійські організації в Криму, Закарпатті, Одесі чи Донецьку російська влада аж ніяк такими не вважає і вимагає в українського уряду не чинити на них тиску.

Тим не менш, утиски національних меншин в Росії останнім часом починають давати лише зворотній ефект. Ми не будемо брати ситуацію в Чечні, Інгушетії та Дагестані, де Кремль вміло зіштовхує місцевих «князьків», які починають боротися між собою за вплив, а не об’єднуються проти присутності Росії на Північному Кавказі. Поговоримо краще про інші регіони, в першу чергу так звані козачі території – Ростовську область та Краснодарський край, де піднімає голову козацтво, яка потроху починає відновлювати свою історичну пам'ять і в перспективі може стати важливим фактором відцентрових течій на Півдні Росії.

На Кубані і на Дону до 2000-х років існувало чимало не просто автономістських, але й сепаратистських гуртків, які, однак, путінська влада на якийсь час прикрила.

Але за останні 5 років виникли нові середовища, чому посприяла поява  молодих козаків-патріотів, переважно віком до 30-и років, які не виховувалися в СРСР і не мають ностальгії за радянським минулим, так само не сповідують  радянські цінності. Так само підвищенню козачої самосвідомості сприяла доступність для багатьох категорій населення Росії Інтернету.

Саме завдяки йому молоді користувачі дізнавалися про ті факти з історії Кубані і Дону, які не можна було знайти в книгах (точніше, не можливо було знайти в російських книгарнях такі книги, де можна було б це прочитати). Так, в наслідок цього зараз особливої популярності в Рунеті набуває дискусія про роль козачого руху, який під час ІІ Світової війни воював проти Радянського Союзу на боці Гітлера. На форумах і в соціальних мережах з’являються цілі спільноти, які, в піку офіційній ідеології Кремля, закликають вшановувати саме борців проти комунізму, а на ветеранів ВВВ. Серед прихильників цієї ідеї є не лише російські ультраправі, які традиційно тяжіють до романтизації націонал-соціалізму, але й ті молоді росіяни з Краснодарського, Ставропольського країв та Ростовської області, які не ототожнюють себе з «русскімі», а називають себе кубанцями, донцями, козаками.

Так, тільки у найпопулярнішій в Росії мережі «ВКонтакте» є десятки груп, мета яких пропагувати окремішність козаків від росіян, і навіть висловлювати ідеї самостійності Дону, Кубані і Тереку. Ось лише деякі з них: «Казакия», «Донские казаки», «Кубань», «Нова Кубань» та багато інших. Учасники цих спільнот в своїй більшості виступають за те, що козаки є окремим етносом, який має право на створення власної держави – Козакії. Щоправда, щодо міжнародного статусу та устрою цієї держави єдиної думки нема. Одні кажуть, що це має бути Конфедерація козачих земель та держав горців Кавказу, інші – що це має бути лише козацька етнічна держава («кто не казак и не православний – пошел вон!»), інші виступають за перетворення адміністративних одиниць Південного федерального округу на державу з широкою автономією, але у складі РФ.

Є в інтернеті і спільноти проукраїнські, наприклад, «Україна-Кубань», «Кубанські козаки це українці» та інші. Тут все зрозуміло – їх учасники вважають Кубань етнічними українськими землями і виступають за їх приєднання до України.

Та найбільше галасу в українському та російському медіа просторі 5 років тому наробив галасу Комітет «Кубань з Україною», створений українськими громадянами, що походили з Кубані. Його учасники активно просували через центральні ЗМІ ідею підняти питання про українські претензії на Краснодарський Край, почавши спочатку роздмухувати скандал про викрадення козацьких регалій російськими спецслужбами з музею в місті Ховелл, США, а потім поширювати до того маловідомі історичні факти про намагання кубанців створити власну республіку та про діяльність українсько-кубанського визвольного руху в Краї в 40-і роки 20 століття.

До речі, російські ЗМІ, замість того, щоб замовчувати можливість появи сепаратизму на Кубані, цю тему активно підхопили. Так, після цьогорічної повені в Кримську російське видання KM.RU надрукувало матеріал під назвою «Крымск навеял Украине: «вiд Пекiна до Берлiна незалежна Украiна», в якому роздмухала тему відмови українській стороні з боку Росії в прийнятті гуманітарної допомоги.

Та по справжньому російські спецслужби сполохала новина про створення так званої Донської повстанської армії, яка ніби то готова воювати за «Вольний Дон» проти путніського режиму. І хоча це виявилося також більше віртуальним проектом, але ФСБ в свою чергу зробило все, аби залякати «командирів ДПА» і позакривала в інтерненті їх сайти.

Загалом, хоч нинішні автономістські козачі рухи існують в першу чергу в інтернеті, але це не означає, що вони не намагаються опанувати вулицю хоча в окремо взятих станицях. А основним результатом, яким вже можуть похизуватися кубанці і донці, є те, що їх заклик писати в графі «національність» під час всеросійського перепису не «русский», а «казак», частково спрацював – за різними даними так вчинило 7 млн. осіб, хоча офіційно влада цей факт не визнає. Зі зрозумілих міркувань.

При чому заклик цей озвучували не лише «сепаратисти» та «мєстниє бандєровци», а представники цілком офіційних козачих обєднань. Так, за інформацією видання «Вольная Кубань», «атаман Всевеликого войска Донского, депутат Госдумы (!) Виктор Водолацкий заявил, что выделение национальности «казак» поможет решить вопросы возвращения на Дон культурного наследия».

Попри це, однак, дається взнаки вплив великоросійської імперської пропаганди на козацьке середовище. Адже до того ж українського питання козачі спільноти ставляться недружньо, відкидають ідею інтеграції тієї ж Кубані у всеукраїнський державний організм, а козакам-українофілам рекомендують або стати частиною «єдиного козачого народу», або забиратися геть.

Однак, попри ріст козацької самосвідомості, в Росії є ще більша загроза відокремлення інших територій: Татарстану, який вже проголошував свою незалежність в 1992 році, республіки Тива та територій на Північному Заході Росії.

Так, у Петербурзі активним є рух «Свободная Ингрия». Інгрія або Інгермландія – це територія теперішньої Ленінградської області, яку адепти її незалежності вважають етнічними землями балтів та угро-фінських народів. На відміну від козачого руху, інгермландський рух набуває не лише віртуальних форм, адже його прихильники час від часу виходять на пікети з національними прапорами Інгрії.

Реальних обрисів може набути і таке досі маловідоме явище, як сибірський сепаратизм. Так, директор російського Інституту демографії, розвитку та міграції Юрій Крупнов в інтерв’ю виданню "Накануне.Ru" заявив, що в Сибіру загроза відокремлення існує ще більше, ніж на Кавказі. Це він пояснив провальною політикою Кремля по відношенню до Сибіру і Далекого Сходу, міграційними процесами та великою кількістю багатих на корисні копалини, але незаселених сибірських земель, які можуть стати ласим шматочком не лише для далекосхідних сусідів – Китаю та Японії, але й для місцевих політичних еліт.

Якщо подивитися на ці процеси збоку, то побоювання росіян мають більш ніж реальний ґрунт, адже не лише можливості отримувати громадянами неугодну владі інформацію, не лише політика Кремля і дисбаланс економічного розвитку різних регіонів підсилюють ґрунт для сепаратизму. Перш за все сприятливими факторами для відокремлення цілих країв є демографічна ситуація, коли слов’янське населення вимирає, а кількість мусульман натомість росте, а також активне заселення китайцями Далекого Сходу і Східного Сибіру. За оцінками експертів, вже за 30 років Схід Росії може стати повністю китайським.

І в цій ситуації ще не відомо, як поведе себе словянське населення РФ, серед якого в Сибіру, на Далекому Сході, тим паче – на Кавказі є чимало етнічних українців. Чи захоче воно шукати допомогти в батюшки-царя з білокам’яної, чи буде розраховувати на власні сили і буде намагатися створити власні державні обєднання, які їх захистять швидше, ніж на допомогу прийде яка-небудь Кантемирівська дивізія.

Тому в Москві треба ще 100 разів замислитися, чи роздмухувати іскру російського сепаратизму в Криму чи на Донбасі та створювати нові «союзи», коли всередині самої країни запустилися процеси, які за 15-20 років можуть стати невідворотними.

Україні ж, у свою чергу, не варто бути осторонь цих процесів і самій активно підтримувати окремі вогнища сепаратизму в Росії, яка не цурається підбурювати різні «організації співвітчизників» задля підняття питання про територіальні претензії.

(с) Сергій Багряний, комендант Кубансько-Чорноморської колони Української Фаланги


Комментариев нет:

Отправка комментария

Восточная Фаланга - независимая исследовательская и консалтинговая группа, целью которой является изучение философии, геополитики, политологии, этнологии, религиоведения, искусства и литературы на принципах философии традиционализма. Исследования осуществляются в границах закона, базируясь на принципах свободы слова, плюрализма мнений, права на свободный доступ к информации и на научной методологии. Сайт не размещает материалы пропаганды национальной или социальной вражды, экстремизма, радикализма, тоталитаризма, призывов к нарушению действующего законодательства. Все материалы представляются на дискуссионной основе.

Східна Фаланга
- незалежна дослідницька та консалтингова група, що ставить на меті студії філософії, геополітики, політології, етнології, релігієзнавства, мистецтва й літератури на базі філософії традиціоналізму. Дослідження здійснюються в рамках закону, базуючись на принципах свободи слова, плюралізму, права на вільний доступ до інформації та на науковій методології. Сайт не містить пропаганди національної чи суспільної ворожнечі, екстремізму, радикалізму, тоталітаризму, порушення діючого законодавства. Всі матеріали публікуються на дискусійній основі.

CC

Если не указано иного, материалы журнала публикуются по лицензии Creative Commons BY NC SA 3.0

Эта лицензия позволяет другим перерабатывать, исправлять и развивать произведение на некоммерческой основе, до тех пор пока они упоминают оригинальное авторство и лицензируют производные работы на аналогичных лицензионных условиях. Пользователи могут не только получать и распространять произведение на условиях, идентичных данной лицензии («by-nc-sa»), но и переводить, создавать иные производные работы, основанные на этом произведении. Все новые произведения, основанные на этом, будут иметь одни и те же лицензии, поэтому все производные работы также будут носить некоммерческий характер.

Mesoeurasia

Mesoeurasia
MESOEURASIA: портал этноантропологии, геокультуры и политософии www.mesoeurasia.org

How do you like our website?

>
Рейтинг@Mail.ru