Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Традиция - Революция - Интеграция

Вы, Старшие, позвавшие меня на путь труда, примите мое умение и желание, примите мой труд и учите меня среди дня и среди ночи. Дайте мне руку помощи, ибо труден путь. Я пойду за вами!

Наши корни
: Белое Дело (РОВС / РОА - НТС / ВСХСОН), Интегральный национализм (УВО / УПА - ОУН / УНСО), Фалангизм (FET y de las JONS / FN), Консервативная революция (AF / MSI / AN / ELP / PyL)
Наше сегодня: Солидаризм - Традиционализм - Национальная Революция
Наше будущее: Археократия - Энархизм - Интеграция

2 авг. 2014 г.

Українська Фаланга: Чому програв Тягнибок?

 А й дійсно – чому?

ВО «Свобода» мала певну електоральну базу, можна було б, спираючись на неї, провести президентську виборчу кампанію з кращим результатом, аніж понурий 1, 4 %. Тим більше, що на тлі пожованої й старої неукраїнки Юлії Тимошенко підтягнутий Олег Ярославович виглядав дуже браво, а позбавлений гуманітарної програми і некультурний на вигляд південець Дмитро Ярош йому явно був не конкурент.

Стати одним із фаворитів на перегонах Тягнибокові завадила архаїчна ідеольоґія, що не враховує настроїв суспільства. Ні, справа не в ксенофобії, навпаки, для неї як ніколи широкий простір. А от виразна лівизна, тобто зацикленість на соціяльних програмах і примітивна антиолігархічність, успадкована навіть не стільки від лівацької ОУН, яка на диво непогано вписалася в ліберальне сьогодення, скільки від німецьких націонал-соціялістичних ренеґатів Ґреґора й Отто Штрассерів, призвела до програшу. Спроба зреалізувати на практиці всі постулати штрассерівської лайт-версії нацизму виявилася невдалою.

Як відомо, в грудні 1932 року канцлер Ваймарської республіки генерал Курт фон Шляйхер – один із архітектів німецько-совєтської військової співпраці, що мав добрі зв’язки в лівих і профспілкових колах, – на таємному рандеву запропонував зробити Штрассера прем’єр-міністром Пруссії і віце-канцлером Німеччини в обмін на розкол у NSDAP й ізоляцію Гітлерового крила. Цей задум провалився, проте його втілив Олег Тягнибок, чий ідеольоґ Юрій Михальчишин уславився симпатіями до штрассеризму, – пішовши в коаліцію до соціялістки Юлії Тимошенко й відцуравшись частини колишніх ідей. От лише він не врахував, що штрассерівські ідеї експропріяції великого капіталу й націоналізації економіки не знайдуть підтримки в тому прошарку українського населення, котрий сповідує націоналізм. Останній в Україні завжди був, є й буде буржуазним.
І дійсно, досить поглянути на склад «Небесної сотні», щоб зрозуміти, що націоналістичні переконання зараз близькі не «гнобленому робітництву», а студентам, селянам і фермерам, службовцям, інженерам, вчителям і викладачам, працівникам культури, інтелектуалам. «Креативна кляса» – поняття, що так не подобається москалям. Саме ці люди говорять українською, читають українською, слухають українські пісні й хочуть українського трактування історії. Цим людям не потрібні «децентралізація», «націоналізація» та «збільшення соціяльних виплат», бо під субсидії й державні допомоги вони не потрапляють, зате гроші на утримання орди пільговиків лупляться соціялістичною державою саме з них. Вони знають, що будь-які зазіхання на приватну власність невдовзі торкнуться і їх. Зате ці люди чітко зорієнтовані на евроінтеґрацію та вступ до НАТО, чого Тягнибок, знову-таки виходячи з порослих мохом ідей штрассеризму з його ізоляціонізмом, не врахував.

У «Небесній сотні» не було правосекторівців, зате були свободівці, але сам Олег Ярославович демонстративно цурався радикального натовпу й виринав лише в складі опозиційної трійці, хоча якби очолив борню – був би переможцем. У парляменті, крім пари побоїщ, свободівці ні на що не спромоглися, а їхня українськість обмежилася знаменитими вигуками «Ук-ра-їн-ська», котрі теж швидко перевелися. Різні «соціяльні активісти», що товпилися довкола, також справляли огидне враження, тому тим, хто виходив зі «Свободи», помітно симпатизували. Відсутности радикалізму й участи в коаліції йому теж не вибачили, бо нарід добре розумів, що голос за Тягнибока – то голос за Тимошенко.

Колись німці не повірили спершу одному, далі іншому Штрассерові – тепер українці не повірили Тягнибокові. Ну й що йому робити тепер? Залишається лише путч штурмовиків. У ролі Ернста Рьома – лівого очільника штурмових загонів, одержимого ідеєю соціялістичної революції, – антиглобаліст Дмитро Ярош, у ролі лівого екс-канцлера Курта фон Шляйхера – соціялістка Юлія Тимошенко, в ролі ображеного патріота з лівацькими тенденціями Ґреґора Штрассера... Олег Ярославович??? Обіцянка лідеркою БЮТ «другого етапу революції» химерним чином перегукується з березневими, гм, підлітковими (висловимося пристойно) мріями тризубівців про те, як «бійці «Правого сектора» знаходяться в середині Ради і встановлюють цілковитий контроль над депутатами, погрожуючи їм невідкладною розправою. Депутати приймають декрет, у котрому констатують факт власної непрофесійності, а також антидержавної діяльності тимчасового уряду, оголошують надзвичайну ситуацію в країні і проголошують Дмитра Яроша в. о. Президента України з розширеним переліком повноважень. Частина депутатів після цього усе ж або ліквідується, або ув’язнюється. Паралельно має бути встановлений контроль над головними телестудіями країни...» – далі суцільний екстаз і приємна вологість у штанях мрійника, але... «Ніч довгих ножів» нікому з них не сниться?

Чи існує шанс порятувати проект? Доки він не повернеться на рейки етнонаціоналізму, не залишить соціяльність соціялістам і не почне мати й виголошувати власну, а не коаліційну позицію з усіх питань, толку з нього не буде. Певний час «Свобода» продержиться на міцній (етнонаціоналістичній) середній ланці, але швидкість вона вже втрачає. Можливо, прийшов час нового, більш консервативного правого проекту...

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Восточная Фаланга - независимая исследовательская и консалтинговая группа, целью которой является изучение философии, геополитики, политологии, этнологии, религиоведения, искусства и литературы на принципах философии традиционализма. Исследования осуществляются в границах закона, базируясь на принципах свободы слова, плюрализма мнений, права на свободный доступ к информации и на научной методологии. Сайт не размещает материалы пропаганды национальной или социальной вражды, экстремизма, радикализма, тоталитаризма, призывов к нарушению действующего законодательства. Все материалы представляются на дискуссионной основе.

Східна Фаланга
- незалежна дослідницька та консалтингова група, що ставить на меті студії філософії, геополітики, політології, етнології, релігієзнавства, мистецтва й літератури на базі філософії традиціоналізму. Дослідження здійснюються в рамках закону, базуючись на принципах свободи слова, плюралізму, права на вільний доступ до інформації та на науковій методології. Сайт не містить пропаганди національної чи суспільної ворожнечі, екстремізму, радикалізму, тоталітаризму, порушення діючого законодавства. Всі матеріали публікуються на дискусійній основі.

CC

Если не указано иного, материалы журнала публикуются по лицензии Creative Commons BY NC SA 3.0

Эта лицензия позволяет другим перерабатывать, исправлять и развивать произведение на некоммерческой основе, до тех пор пока они упоминают оригинальное авторство и лицензируют производные работы на аналогичных лицензионных условиях. Пользователи могут не только получать и распространять произведение на условиях, идентичных данной лицензии («by-nc-sa»), но и переводить, создавать иные производные работы, основанные на этом произведении. Все новые произведения, основанные на этом, будут иметь одни и те же лицензии, поэтому все производные работы также будут носить некоммерческий характер.

Mesoeurasia

Mesoeurasia
MESOEURASIA: портал этноантропологии, геокультуры и политософии www.mesoeurasia.org

How do you like our website?

>
Рейтинг@Mail.ru