Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Традиция - Революция - Интеграция

Вы, Старшие, позвавшие меня на путь труда, примите мое умение и желание, примите мой труд и учите меня среди дня и среди ночи. Дайте мне руку помощи, ибо труден путь. Я пойду за вами!

Наши корни
: Белое Дело (РОВС / РОА - НТС / ВСХСОН), Интегральный национализм (УВО / УПА - ОУН / УНСО), Фалангизм (FET y de las JONS / FN), Консервативная революция (AF / MSI / AN / ELP / PyL)
Наше сегодня: Солидаризм - Традиционализм - Национальная Революция
Наше будущее: Археократия - Энархизм - Интеграция

28 авг. 2014 г.

Юрий Макаров: «Путін зрозумів вплив телевізора. Але недооцінює значення холодильника для росіян»

Кілька тез:
- Блискучий російський історик і письменник Віктор Суворов, який емігрував з Росії, дуже точно описує те, що відбувалося і відбувається у цій країні: «У Росії йде боротьба між телевізором і холодильником». Наразі перемагає телевізор, але невдовзі своє слово скаже і холодильник.

- Путін зрозумів вплив телевізора, але недооцінює значення холодильника для росіян. Я як людина, яка має у своєму роду російську гілку, яка виховувалася і виростала на російській культурі, маю повне моральне право говорити про особливості російського менталітету. Російська свідомість – патерналістська, тобто страшенно несамостійна. Росіяни дуже залежні від обставин і від того, кого вважають альфа-самцем. А Путін і є таким, національним, альфа-самцем. Ще одна особливість російського менталітету – в тому, що ці люди можуть змінити свою думку на 180 градусів протягом лічених хвилин. Напевно, досі багато хто, як і я, пам’ятає, як свого часу росіяни сміялися з раніше могутніх радянських лідерів Хрущова, Брежнєва… Щойно середній носій російської ментальності відчує, що Путін не страшний і не може забезпечити мінімального споживацького набору, його почнуть тролити. І такий тролінг, переконаний, чекає Путіна уже найближчим часом. Одна із причин цього – президент РФ живе у нереальному світі, він надто відірваний від об’єктивної інформації і залежний від свого оточення. Відтак нездатний адекватно оцінити реальну картину суспільних настроїв у його країні. А тим паче, того, що 82 відсотки підтримки миттєво можуть перетворитися у 28 відсотків. Це станеться тоді, коли справа дійде до горілки, бензину і ще двох-трьох простих предметів задоволення пересічних громадян. Тоді-то росіяни й почнуть розповідати анекдоти про Вову Путіна.
- У часи Радянського Союзу, в 1970-80-их, я і мої колеги часто бували у Москві та Санкт-Петербурзі. Нам подобалося бувати в цих містах, бо там вирувало культурне життя, відчувалася якась більша свобода. Але вже тоді відчувалося й інше - суміш невігластва і зверхності, яка відрізняла росіян від представників всіх інших етносів СРСР. Якщо говорити про росіян та українців, то особисто в мене ніколи не було ілюзії про два братні народи. І кожна поїздка до Москви, попри те, що приносила масу задоволення, все одно завершувалася фразою із відомого анекдоту про «пиво-піво». Щодо руйнування міфу, то за останні півроку основна маса російськомовних українців усвідомила не просто те, що ми – не два братні народи, а переконалася в тому, що ми – взагалі не родичі.
- Росія донедавна мала суттєві залишкові кошти, які скеровувала, зокрема, у медіа та культуру. У порівнянні з Україною, Росія вкладала у ці сфери в десять-одинадцять разів більше коштів. А додати давню російську традицію підтримки митців – через премії, пільги тощо. От і був цей тиск на Україну напрочуд сильним. Щоб йому протистояти, невідомо якими патріотами треба було бути. В умовах мирного часу ми жили спокійно, не переймалися цими питаннями, не надто звертали увагу на штрих-код країни-виробника, а просто споживали продукт. Особливо якщо це стосується дозвілля. До того ж російська попса сама по собі більш примітивна, створена наче для дебілів. Ви згадали про Кіркорова, то для мене він – окрема психотравма: ми ж із ним земляки. Такий культурний діяч, як Кіркоров, є ганьбою для болгарського народу.

- Щодо термінів українізації нашого медіа- і культурного простору, то я – оптиміст. За умов, що нам вдасться розкрутити нашу державу разом з усіма її механізмами – економічними, освітніми, медичними, культурними – це перспектива найближчих п’яти років. З кіно складніше, бо повинна бути індустрія. А от що стосується поп-культури, зокрема поп-музики, то, гадаю, дуже швидко перейдемо на повне самозабезпечення. Успіх «Океану Ельзи» - орієнтир: українська традиція може породжувати власних зірок.

- Шляху назад вже немає. Фактор патріотизму не дозволить цього. Це вже тренд. Патріотизм зачепив зараз навіть тих, кому раніше до цього питання було байдуже. Один мій російськомовний товариш, якого знаю років двадцять, раптово заговорив українською, почав носити вишиванку, поставив на рінг-тон «Лента за лентою». І таких прикладів багато. Головне тепер, щоб держава не продемонструвала зневаги до своїх патріотично налаштованих громадян, щоб не знехтувала ними і їхньою позицією. Якщо цього не станеться, здоровий патріотизм в Україні тільки зростатиме.

Повний текст інтерв"ю - тут: http://www.wz.lviv.ua/interview/128302
— с Svetlana Fesenko и Yuri Makarov.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Восточная Фаланга - независимая исследовательская и консалтинговая группа, целью которой является изучение философии, геополитики, политологии, этнологии, религиоведения, искусства и литературы на принципах философии традиционализма. Исследования осуществляются в границах закона, базируясь на принципах свободы слова, плюрализма мнений, права на свободный доступ к информации и на научной методологии. Сайт не размещает материалы пропаганды национальной или социальной вражды, экстремизма, радикализма, тоталитаризма, призывов к нарушению действующего законодательства. Все материалы представляются на дискуссионной основе.

Східна Фаланга
- незалежна дослідницька та консалтингова група, що ставить на меті студії філософії, геополітики, політології, етнології, релігієзнавства, мистецтва й літератури на базі філософії традиціоналізму. Дослідження здійснюються в рамках закону, базуючись на принципах свободи слова, плюралізму, права на вільний доступ до інформації та на науковій методології. Сайт не містить пропаганди національної чи суспільної ворожнечі, екстремізму, радикалізму, тоталітаризму, порушення діючого законодавства. Всі матеріали публікуються на дискусійній основі.

CC

Если не указано иного, материалы журнала публикуются по лицензии Creative Commons BY NC SA 3.0

Эта лицензия позволяет другим перерабатывать, исправлять и развивать произведение на некоммерческой основе, до тех пор пока они упоминают оригинальное авторство и лицензируют производные работы на аналогичных лицензионных условиях. Пользователи могут не только получать и распространять произведение на условиях, идентичных данной лицензии («by-nc-sa»), но и переводить, создавать иные производные работы, основанные на этом произведении. Все новые произведения, основанные на этом, будут иметь одни и те же лицензии, поэтому все производные работы также будут носить некоммерческий характер.

Mesoeurasia

Mesoeurasia
MESOEURASIA: портал этноантропологии, геокультуры и политософии www.mesoeurasia.org

How do you like our website?

>
Рейтинг@Mail.ru