Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Помня Прошлое, Созидая Будущее, Жить Настоящим!

Традиция - Революция - Интеграция

Вы, Старшие, позвавшие меня на путь труда, примите мое умение и желание, примите мой труд и учите меня среди дня и среди ночи. Дайте мне руку помощи, ибо труден путь. Я пойду за вами!

Наши корни
: Белое Дело (РОВС / РОА - НТС / ВСХСОН), Интегральный национализм (УВО / УПА - ОУН / УНСО), Фалангизм (FET y de las JONS / FN), Консервативная революция (AF / MSI / AN / ELP / PyL)
Наше сегодня: Солидаризм - Традиционализм - Национальная Революция
Наше будущее: Археократия - Энархизм - Интеграция

29 июл. 2013 г.

Леся Палагіцька: Перепоховання у Пшеничниках

Мертве обличчя з живими очима,
Землею засипаний подих.
Зів’яле суцвіття і гріх непростимий
І пам'ять про душі замовклих.

Кожного ранку сходить сонце і помінням бутить українську землю до життя. Сам Господь дає сонцю сили зігрівати і висушувати лоно нашої Неньки від сліз і крові її дітей, а ще воно дає їй сили носити на собі пилатів і юд, які, здається, існували ще задовго до Голгофи і ще й досі ходять поміж нас. Україна, як істинно християнська земля, вірить у свою пасху, а ми, як вірні її сини, щиро молимося за те вічному і справедливому суддеві - Господу Богу.
По-особливому світило сонце 9 травня в селі Пшенчники Тисменицького р-ну, де здійснювалося перепоховання осіб-жертв НКВД періоду 1939-1941рр. Світило і висушувало сльози тих, що молилися за душі загиблих, бо до того часу за ними плакало лише небо рясним дощем і нахилені віти дерев складали для них хвилину мовчання, а винуватці майже тисячі смертей ще й досі безкарно складають жертви, як говориться у вірші молодого поета з Полтави Юрія Сегеди «І з награбованих грошей
Дають на храм і на музей... » намагаючись відкупитися від непростимого гріха. Сьогодні на 22 річниці незалежності України, розкопавши другий «Дем’янів Лаз» ще насмілюються стверджувати, що проводяться розкопки так званої Трипільської культури.
Над розкопками працювали найактивніші члени товариства «Меморіал» - як молоді історики, так і фундатори товариства на Прикарпатті. Таких масштабів поховань дослідники навіть не очікували. Після розкопок основним завданням перед ними стала ідентифікація останків. Під час проведення судово-медичної експертизи було встановлено на зубах сліди стоматологічного втручання – пломбування, що свідчить про те, що такий спосіб до нашого краю дійшов ХІХ ст. Ріст останків людей, як твердять науковці, 184-186 см., а кількасот років назад люди були низькорослими.

Ще одну версію численних вбивств українців висунув директор КП «Пам'ять» Василь Попович. За його твердженням, відбувалося звільнення житла для бійців НКВС. Тобто це були ті люди, які жили у центральній частині міста, їх виселили і знищили через те, що тодішнім радянським, які зайшли у 1939р., ніде було жити. Ярослав Коретчук стверджує, що із 1939 по 1941 рік 400 тисяч осіб сім’ями були виселені у Сибір. Відомостей про їхню подальшу долю – немає. Цілком ймовірно, що частина з них потрапила у Пшеничники.
Так чи інакше, ми знаємо приблизні дані жертв – більше 700 людей, серед яких майже 90 дітей, а розглядати версії та вивчати подібні явища є завданням та моральним обов’язком істориків, археологів та ін., а ми в свою чергу повинні широко розплющеними очима вміти бачити реальне сьогодення, чітко аналізуючи минулі роки і нарешті усвідомити що майбутнє залежить тільки від нас.
Панахиду на перепохованні здійснювали: Митрополит Івано-Франківської УГКЦ Володимир Війтишин, Єпископ Коломийсько-Чернівецької Єпархії Миколай Сімкайло, Митрополит Івано-Франківськй і Галицький Іосаф УПЦ КП, Митрополит Галицький Андрій УАПЦ, семінаристи ІФ Теологічної Академії, священнослужителі УГКЦ та інших конфесій і священик Римо-Католицької Церкви. Молитовне звернення Блаженнійшого Верховного архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Святослава Шевчука зачитав Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Скорбне дійство відбувалося за участю НА хору Тлумацького Народного дому і Церкви Царя Христа м. Тлумач «Аксіос», керівник Наталія Михайленко.
Зі словом про трагічне минуле, що виливається у сьогодення, виступили: Голова ОО КУН, член правління товариства «Меморіал» Богдан Борович, керівник розкопок у Пшеничниках, член правління «Меморіалу», провідний науковий співробітник ІФ музею визвольної боротьби ім. С.Бандери Василь Тимків, член правління товариства «Меморіал», судмедексперт, активний учасник розкопок у Пшеничниках Омелян Левицький. Слово мали також голова ІФ обласної ради Василь Скрипничук та голова Тисменицької райдержадміністрації Іван Росіцький, які сприяли і допомагали цьому перепохованню.
Автором і ведучою прекрасного сценарію пам’ятного дійства була справжня патріотка нашої держави, просвітянка, журналістка, золотий голос християнського радіо «Дзвони», учасниця Архієрейського камерного хору «Кредо» - Марія Солодчук.
А дні ті не фільми!
Заплющуєм душі
Від жаху ховаємо погляд
Нас правда лякає
Майбутньому служим
Хоч подих минулого поряд!

Леся Палагіцька
с.Клубівці

Комментариев нет:

Отправка комментария

Восточная Фаланга - независимая исследовательская и консалтинговая группа, целью которой является изучение философии, геополитики, политологии, этнологии, религиоведения, искусства и литературы на принципах философии традиционализма. Исследования осуществляются в границах закона, базируясь на принципах свободы слова, плюрализма мнений, права на свободный доступ к информации и на научной методологии. Сайт не размещает материалы пропаганды национальной или социальной вражды, экстремизма, радикализма, тоталитаризма, призывов к нарушению действующего законодательства. Все материалы представляются на дискуссионной основе.

Східна Фаланга
- незалежна дослідницька та консалтингова група, що ставить на меті студії філософії, геополітики, політології, етнології, релігієзнавства, мистецтва й літератури на базі філософії традиціоналізму. Дослідження здійснюються в рамках закону, базуючись на принципах свободи слова, плюралізму, права на вільний доступ до інформації та на науковій методології. Сайт не містить пропаганди національної чи суспільної ворожнечі, екстремізму, радикалізму, тоталітаризму, порушення діючого законодавства. Всі матеріали публікуються на дискусійній основі.

CC

Если не указано иного, материалы журнала публикуются по лицензии Creative Commons BY NC SA 3.0

Эта лицензия позволяет другим перерабатывать, исправлять и развивать произведение на некоммерческой основе, до тех пор пока они упоминают оригинальное авторство и лицензируют производные работы на аналогичных лицензионных условиях. Пользователи могут не только получать и распространять произведение на условиях, идентичных данной лицензии («by-nc-sa»), но и переводить, создавать иные производные работы, основанные на этом произведении. Все новые произведения, основанные на этом, будут иметь одни и те же лицензии, поэтому все производные работы также будут носить некоммерческий характер.

Mesoeurasia

Mesoeurasia
MESOEURASIA: портал этноантропологии, геокультуры и политософии www.mesoeurasia.org

How do you like our website?

>
Рейтинг@Mail.ru